Przeskocz do treści

Film w służbie psychoterapii

W dniach 28.03. i 4.04 na Uniwersytecie SWPS w Katowicach odbyły się wykłady prowadzone przez naszego psychologa i terapeutę Szymona Plutę.

28.03 w ramach Koła Naukowego Psychointerpretacje odbyła się projekcja filmu „Że życie ma sens”. W ramach wydarzenia odbył się mini-wykład dotyczący polityki narkotykowej, profilaktyki uzależnień i samych uzależnień. Po projekcji filmu została przeprowadzona bardzo ożywiona dyskusja, którą prowadził i moderował nasz terapeuta.

W dniach 4.04.-5.04.2019 nasz terapeuta brał udział w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Filmowe Psycho-Tropy" – Społeczna rola filmu . W dniu 4.04. w panelu dotyczącym psychopatologii w filmie, gdzie opowiadał o użyciu filmu w leczeniu uzależnień na przykładzie filmu „Tylko strach”. Było to jedno z kilku wystąpień dotyczących problematyki leczenia uzależnień podczas trwania konferencji. Po wystąpieniach był czas na pytania od słuchaczy i dyskusję. Z przyjemnością chcieliśmy również poinformować, że wystąpienie naszego terapeuty zdobył III miejsce w głosowaniu publiczności.