Przeskocz do treści

Ogólnopolski Dzień Trzeźwości

Program obchodów Dnia Trzeźwości – 26.03.2018 r.

Szczęście nie potrzebuje alkoholu”

zrealizowany przez:

Ośrodek Pomocy Osobom Uzależnionym i Ich Rodzinom w Chorzowie

Pl. św. Jana 31a

41-503 Chorzów

we współpracy z

Urzędem Miasta i Komendą Miejską Policji w Chorzowie

Ogólnopolski Dzień Trzeźwości

Dnia 26 marca 2018 roku Ośrodek Pomocy Osobom Uzależnionym i Ich Rodzinom w Chorzowie we współpracy z Komendą Miejska Policji w Chorzowie, organizuje obchody Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości. W tym dniu placówka w ramach „Dnia otwartego“ zaprasza wszystkich zainteresowanych problematyką uzależnień i propagowaniem trzeźwego stylu życia. Dyżury będą pełnili doświadczeni terapeuci uzależnień, którzy wszystkim zainteresowanym zaoferują pomoc dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Ogólnopolski Dzień Trzeźwości w 2018 roku obchodzimy pod hasłem: „Szczęście nie potrzebuje alkoholu”. Wykorzystamy to święto do promocji zdrowych form spędzania wolnego czasu jako działań rehabilitacyjnych i profilaktycznych.

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości przeprowadzimy następujące działania:

9:00 - 10:30 Warsztaty profilaktyczne promujące zalety trzeźwego sposobu spędzania czasu wolnego dla uczniów klasy VII

10:00 – 11:30 Warsztaty profilaktyczne promujące zalety trzeźwego stylu życia dla dorosłych prowadzi specjalista psychoterapii uzależnień.

11:00 – 12:30 Warsztaty profilaktyczne promujące zalety trzeźwego sposobu spędzania czasu wolnego dla uczniów klasy VI

16:40 – 18:10 Warsztaty profilaktyczne dla dorosłych promujące zalety trzeźwego stylu życia prowadzi specjalista psychoterapii uzależnień.

18:30 Zakończenie obchodów Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości.

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych będą prowadzone w Ośrodku Pomocy Osobom Uzależnionym i Ich Rodzinom w oparciu o autorski program "Profi-Compleks". Program jest realizowany i będzie przedstawiony przez specjalistów terapii uzależnień.

Przez cały dzień Wydział Drogowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie będzie na terenie miasta sprawdzał trzeźwość kierowców, wręczając trzeźwym kierowcom zawieszki zapachowe do samochodów z logo KMP Chorzów oraz Ośrodka Pomocy Osobom Uzależnionym i Ich Rodzinom w Chorzowie.

Chorzowianie będą mogli w tym dniu wziąć udział w proponowanych zajęciach profilaktycznych jak również sprawdzić swoją trzeźwość poprzez badanie alkosensorem na terenie Ośrodka.